Lyžovanie

Príchod:
calendar
Odchod:
calendar
Počet osôb:
minus plus
Cena za osobu / noc:

Stát / Oblast: 
plus
Středisko: 
plus
Typ ubytovania: 
plus
Požadujem: 
plus Zrušit vše
Vyhľadaj

Kontaktujte nás

+420 542 215 267 » viac

Kontaktujte nás:

Pre zobrazenie všetkých kontaktov prosím kliknite

Podmínky uživania

Prečo s nami na dovolenku

 • Zázemie stabilnej spoločnosti
 • Rozsiahla databáza ubytovacích kapacít všetkých typov
 • On-line rezervácie a platba z domova
 • Viac ako 20 kritérií pre vyhľadávanie
 • Detailne spracovaná ponuka s informáciami o okolí
 • Jedinečné vyhľadávanie cez mapu Google
 • Rozsiahle fotogalérie ubytovacích jednotiek
 • Široká ponuka zliav (First minute, Last minute, Špeciálne ponuky)
 • Garancia najnižších cien
 • Pre rezerváciu väčšinou stačí zaplatiť zálohu
 • Dovolenka na splátky
 • Zľavy pre stálych zákazníkov
 • Destinačné stránky
 • Užitočné informácie na cestu
 • Okrem predností ponúkaných objektov uvádzame aj prípadné nedostatky
 • Dôvera klientov z 35 krajín
 • Sme členom národných centrál cestovného ruchu AČCKA (CZ), SACKA (SR), DRV (DE), PIT (PL).
 • Panoramatické zábery okolia

Rakúsko

Základné informácie

Republika Rakúsko (nemecky Republik Österreich) je vnútrozemský štát umiestnený v strednej Európe. Na severnej strane susedí s Nemeckom a Českou republikou, na juhu s Talianskom a Slovinskom, na východnej strane so Slovenskom a Maďarskom a na západe s Lichtenštajnskom a Švajčiarskom.

Rakúsko tvorí 9 spolkových krajín, ktorými sú: Dolné Rakúsko, Viedeň, Horné Rakúsko, Salzbursko, Štajersko, Burgenland, Korutánsko, Tirolsko, Vorarlbersko. Tieto spolkové krajiny sa ďalej delí na celkom 84 okresov a 15 štatutárnych miest.

Rakúsko zaberá plochu 83 871,1 km² a má približne 8 175 000 obyvateľov, z ktorých štvrtina žije v hlavnom meste Viedeň (Wien). Menovou jednotkou je euro (skrátene EUR).

Rakúska štátna vlajka sa skladá z troch vodorovných pruhov, kde prostredný je biely a zvyšné dva červené.

Členstvo Rakúska v medzinárodných organizáciách

Rakúsko je členom niekoľkých medzinárodných organizácií, ktorými sú: OSN, Rada Európy, EÚ, Schengenský priestor a Eurozóna.

Prírodné podmienky Rakúska

Rakúske klimatické podmienky vznikajú zmiešaním oceánskeho a kontinentálneho podnebia, tzv. panonskou klímou. Táto klíma sa vyznačuje mrazivými zimami a horúcimi letami s nízkymi zrážkami. Tzv. alpínske klíma spôsobuje v horách silnejšiu zimu ako na nižšie položenom východe.

Približne dve tretiny Rakúska sú hornatého charakteru, na čom majú zásluhu najmä Východné Alpy. Severne od Dunaja (v Hornom a Dolnom Rakúsku) sa nachádza aj časť starého pohoria Českého masívu. Pozdĺž východnej hranice sa rozprestiera pohorie Malé Karpaty. Najvyššou horou Rakúska je Grossglockner (3798 m n.m.).

Štvrtinu územia Rakúska tvoria nížiny a kopce, 43% územia pokrývajú lesy. Na východnej strane územia sa pozdĺž Dunaja rozkladajú veľké nížiny, ako Alpské predpolie a Viedenská panva s Moravským poľom. Krajina Štajerska je vďaka podobnosti s talianskym Toskánskom označovaná ako Štajerská Toskana.

Veľký význam majú tiež rakúské jazera, predovšetkým jazera Korutánska a oblasť Salzkammergut. Medzi najznámejšie patrí napr Wörthersee, Millstätter See, Ossiacher See a Weißensee. Najväčším jazerom je Neziderské jazero (315 km²) v Burgenlande, ktoré svojimi 33% zasahuje do Maďarska. Ďalšími veľkými jazerami Rakúska sú Attersee (46 km²) a Traunsee (24 km²) v Hornom Rakúsku. Rakúsku patrí tiež malá časť Bodamského jazera, ktoré zaberá plochu 536 km².

Rakúskom pretekajú dve mohutné rieky, a to Dunaj a Rýn. Dunaj odvádza vodu z väčšiny územia Rakúska do Čierneho mora, zvyšok vody odvádza Rýn do Severného mora.

Dovolenka v Rakúsku

Medzi turistami hojne navštevované a obľúbené mesta patrí: Viedeň, Salzburg a Innsbruck, Zell am See a Kitzbühel. Rakúsko ponúka svojim návštevníkom mnoho zaujímavých lokalít pre príjemne strávený čas po celý rok.

Rakúsko je priamo rajom pre milovníkov lyžovania, snowboardingu a ostatných zimných športov. Nájdete tu rozsiahlé svetoznámé lyžiarske strediská s kvalitne upravenými zjazdovými traťami, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších lyžiarov.

Všetky lyžiarske strediská sú ideálne vybavené pre lyžiarov všetkých úrovní pokročilosti aj rodiny s deťmi. Nádhernú rodinnú dovolenku môžete prežiť napríklad v lyžiarskom stredisku Semmering.

V Rakúsku si môžete zalyžovať aj v lete, a to na niektorom z ľadovcov, napr. Dachstein, Hintertux či Kitzsteinhorn.

V letných mesiacoch ponúka Rakúsko ideálne podmienky pre pešiu turistiku, horskú cyklistiku či relaxáciu. Nájdete tu nespočetné množstvo turistických i cyklistických trás, ktoré Vás zavedú za prírodnými i kultúrnymi zaujímavosťami v prekrásnej krajine. Navštíviť môžete napr. horské jazerá, soľné bane, hrady či zámky.

Interaktívna mapa

Rakúsko - oblasti

Lyžovanie - státy


Footer image